Všetky kategórie
Nezaradené

Funkčná termobielizeň – ako si vybrať tú správnu?

Funkčná termobielizeň – ako si vybrať tú správnu?

Pri výbere oblečenia na turistiku či iné outdoorové aktivity je potrebné myslieť na viacero faktorov. Je dôležité, aby ste ostali po celý čas v suchu a v teple. Práve v tom vám pomôže funkčná termobielizeň, vďaka ktorej ostanete v maximálnom pohodlí, aj keď vykonávate náročnú aktivitu. Ako si však správne vybrať funkčnú termobielizeň? Zamerajte sa pri výbere na tieto faktory.

Funkčná bielizeň a termobielizeň

Funkčná bielizeň alebo termobielizeň je spodná vrstva oblečenia, ktorá je vyrobená z kvalitných a priedušných materiálov. Práve tie zabezpečujú optimálnu termoreguláciu tela, a to aj v prípade, že vykonávate náročnú outdoorovú aktivitu. Špeciálne materiály a tvar bielizne odvádzajú z pokožky tela pot. Kombináciou všetkých týchto faktorov ostáva termobielizeň suchá a chráni telo pred vonkajšími vplyvmi, ako je nadmerné teplo či chlad. Je však dôležité si vybrať správnu termobielizeň a nezabúdať ani na zvyšné časti oblečenia. Aj tie musia byť schopné odvádzať dostatočnú vlhkosť, aby termobielizeň nestrácala svoj účinok.

termobielizeň

Vlastnosti funkčnej termobielizne

Termobielizeň sa zvykne využívať ako ochranná vrstva pred chladným počasím, a to najmä pri športových aktivitách či vonkajších činnostiach, ktoré sa vykonávajú v náročných podmienkach. Vďaka vlastnostiam, ktoré termobielizeň má, budete dostatočne chránení. Ktoré vlastnosti to však sú?

  • Tepelná izolácia
  • Odvádzanie vlhkosti
  • Rýchle schnutie
  • Pohodlie a pružnosť
  • Antibakteriálne vlastnosti
  • Rôzne hrúbky a štruktúry

Výber vhodnej termobielizne závisí od individuálnych potrieb, typu aktivity a podmienok, v ktorých ju budete používať.

Ako vybrať správnu termobielizeň?

Hľadáte kvalitnú termobielizeň? Pri výbere tej správnej je dôležité zvážiť niekoľko faktorov, ktoré zabezpečia pohodlie pri vykonávaní outdoorových aktivít. Zamerať by ste sa mali predovšetkým na tieto faktory.

Materiál funkčnej bielizne

Zamerať by ste sa mali najmä na kvalitné a funkčné materiály. Odporúčame merino vlnu v kombinácii so syntetickými materiálmi, ako je napríklad polyester. Merino vlna má výborné termoregulačné vlastnosti, odvádza vlhkosť od tela a zároveň má prirodzené antibakteriálne vlastnosti, ktoré môžu pomôcť aj proti zápachom. Polyester rýchlo schne, udržiava telesné teplo a znesie vyššie teploty. So správnym výberom materiálov súvisí aj regulácia vlhkosti. Termobielizeň môže byť tiež vyrobená z polypropylénu, vlny, bambusu a podobne.

Štruktúra materiálu

Pred kúpou termobielizne preskúmajte štruktúru materiálu. Termobielizeň s rôznymi štruktúrami na rôznych častiach tela môže zabezpečiť efektívnu a optimálnu termoreguláciu.

Tepelná izolácia

Niektoré modely termobielizne majú dodatočné vrstvy izolácie v kritickejších oblastiach, ako sú chrbát, hrudník a kolená. Zistite, či funkčná bielizeň, ktorú ste si vybrali, má práve tieto ochranné vrstvy.

Pohodlie a strih

Pohodlie a správny strih termobielizne môžu ovplyvniť voľnosť pohybu. Pri vykonávaní rôznych aktivít je dôležité, aby termobielizeň netlačila na žiadnych miestach.

Výber termobielizne podľa aktivity

Zvážte účel použitia termobielizne. Na intenzívne športy môžete zvoliť ľahšie a priedušnejšie materiály, zatiaľ čo na menej náročné aktivity uprednostnite skôr teplejšie a hrubšie vrstvy.

Značky a recenzie

Pred nákupom skontrolujte recenzie a hodnotenia od ostatných používateľov. Značky, ktoré sú známe svojou kvalitou, môžu byť spoľahlivou a pre vás tou správnou voľbou. Pri výbere termobielizne je dôležité zvážiť aj individuálne potreby a preferencie. Na e-shope Army Hunter nájdete kvalitnú termobielizeň značky Pentagon, ktorá je navrhnutá tak, aby udržiavala telo v optimálnom teple.

Vybrať si môžete napríklad funkčné tričko Plexis od značky Pentagon s dlhým rukávom, ktoré je špeciálne navrhnuté na športové a outdoorové aktivity. Vďaka plochým švom nehrozia žiadne odreniny. Tričko je pretkávané sieťovinou pre rýchlejšie odparovanie potu a lepšiu reguláciu teploty tela. Na výber máte dve farebné prevedenia, a to čierne alebo camo green. Zaroveň si môžete vybrať z rôznych veľkostí, a to od XS až po 3XL.

funkčné-tričko-plexis-camo-green-Pentagon funkcne-termo-tricko-plexis-cierne-pentagon

Nakupujte kvalitnú termobielizeň na Army Hunter

Hľadáte kvalitnú a funkčnú termobielizeň? Na e-shope Army Hunter vám ponúkame funkčné tričká značky Pentagon, ktoré sú ideálnou voľbou na športovanie. Vyberte si z ponuky na e-shope Army Hunter a buďte pripravení na dosahovanie svojich cieľov aj v nepriaznivom počasí.

Obsah

Nákupný košík
Prihlásiť sa

Nemáte ešte účet?

Shop
0 items Cart
My account